27 października 2014

Dress code

Wcześniej znałam słowo uniform. Do szkoły chodziłam w mundurku, który to po maturze wraz z koleżankami miałyśmy ochotę spalić rytualnie na stosie. Skończyło się tak, że z satysfakcją wyrzuciłam mundur, w którym nota bene czułam się jak granatowe hitlerjugend. Przepraszam za porównanie ale miałam bardzo jednoznaczne skojarzenie gdy wszyscy stali na apelach czy innych spędach w swoich jednakowych wdziankach wysłuchując patetycznych bredni o potrzebie edukacji i skruchy zabijając naszą młodzieńczą energię i pomysłowość. Mnie prawie szanowna kadra pedagogiczna pozbyła wiary we własne pomysły wmawiając brak odpowiedzialności i przegrane życie (autentyczne słowa jakie usłyszałam od pani wych. miesiąc przed maturą!)
Ale nie o tym. 
Wyrażenie dress code usłyszałam pierwszy raz w pracy i od razu wyobraziłam sobie dreskota. Pomysł czekał na realizację aż pewnego razu zupełnie przypadkiem zaczęłam bazgrać na tablecie graficznym w bardzo odmienny sposób niż zwykle. Pierwszy powstał koń. To bardzo zabawne widzieć gdy ktoś rysuje pierwszy raz na tablecie. Pierwszego Wam nie pokażę ;) ale tego nabazgranego rok później mogę. 
Jak dla mnie rysowanie na tablecie graficznym to spełnienie marzeń rysownika. Zawsze marzyłam o takiej gumce co się dotknie i znika o możliwości ścierania bez robienia dziur w kartce o mocy cofania ostatniego, nieudanego ruchu ręki zaklęciem Ctrl+Alt+Z. Ach... teraz już żyję w bajce.


17 komentarzy:

 1. aaa wcieło komentarz...
  Kot jest fantastyczny! :) Im więcej kotów tym lepiej.

  Też coś działałam na tablecie, ale chyba tylko ze 2 obrazki. Ciężko było, bo obraz pojawiał się dopiero na komputerze, a nie prosto pod 'ołówkiem'. XD

  OdpowiedzUsuń
 2. W dziedzinie rysunkowej jestem tradycjonalistką, ale kto wie... te magiczne gumki i inne takie cuda są kuszące...:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślałam, że jestem póki nie złapałam za pióro od tabletu :)

   Usuń
 3. Hahaha dreskot jest niezły :P konik narysowany fajną techniką ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Konik to taka pierwsza próba rysunku właściwego. Rysowałam to jakieś 3 minuty ;)

   Usuń
 4. Świetny dreskot! I gratuluję opanowania tabletu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję, dziękuję. Tablet to jedno a program to drugie. Nad tym jeszcze pracuje. Będzie lepiej

   Usuń
 5. W kwestii rysunku jestem zupełne beztalencie, więc zazdroszczę Twojego, tym bardziej na tablecie, dreskot zabawny:)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Aaaw, tak mi się mordka ucieszyła jak na widok pierwszego kota kreskowego:D cudny jest:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam wrażenie, że wcina moje komentarze, bo już się kotem zachwycałam.... :) genialny!

  OdpowiedzUsuń

Twoje słowa karmią mojego bloga. Dziękuję!